Саме інтелектуальні джерела увиразнюють і творчість одного з найяскравіших драматургів в історії національної драми й театру – Миколи Куліша, 125 річницю від дня народження якого ми відзначаємо 16 (6) грудня.
М. Куліш від природи був людиною надзвичайно тонкої, тендітної психічної організації. Він глибоко й важко переживав супепечності доби, різноманітні вияви тиску з боку владних структур на український літературно-мистецький процес, певне розчарування в постреволюційній дійсності, тенденції бюрократизації радянського суспільства, недооцінку й замовчування національної проблеми. Ця гострота болю, страждання відчутна у художніх реаліях п’єс «Зона», «Народний малахій», «Закут», «Вічний бунт», «Патетична соната», «Прощай, село», «Маклена Граса».
Його творчість – це складна панорама різних і різноманітних художніх засад, естетичних доктрин, формотворчих концепцій, що, на перший погляд, інколи заперечують одне одного, але насправді свідчать про глибинний, багатоаспектний та внутрішньо розкутий розвій художньої свідомості митця.
Для знайомлення й вшанування творчості митця, спільними зусиллями бібліотекаря школи Скорої Г.А. та вчителя української мови та літератури Тищенко А.К., було організовано літературну годину «Життя, що схоже на театр». Проведений короткий екскурс – виставку про життя М. Куліша. Також учні переглянули документальний фільм «Митці розстріляного відродження» і поринули в театральну атмосферу, завдяки уривку з п’єси
«Мина Мазайло» у виконанні учнів 10-11 класів.
Творчість М. Г. Куліша – найяскравіша сторінка в історії української новітньої драматургії, загалом це непересічне явище у світовій культурі, вивченням якого займаються вчені-літературознавці, культурознавці.
Comments