top of page
Фото автораAdmin

«Це мова моя, це мова моєї країни!»

Уже традиційно на початку листопада у ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 проходить тиждень української писемности та мови. З метою підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури, популяризації української писемности та мови, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу засобами мистецтва слова, шанобливого ставлення до традицій українського народу у школі було проведено такі заходи:

1. квест-гра «Мовний вояж» (5-6 кл.). Квест відбувався у приміщенні школи. Учням заздалегідь було оголошено про початок квесту та місце збору. Квестери отримали маршрутні листи, які в процесі гри заповнювали координатори. Перемогли квестери, які набрали найбільшу кількість балів – команда учнів 6 класу – Дудченко Г., Петрових Л., Нос Е., Співак С., Шаронов Д., Гук Є.

2. Інтерактивна гра «Мовні заморочки» (7-8 кл.). Гра проходила у декілька турів («Дебати», «Крокодил», «Редактор», «Дітлоїд», «Що? Де? Коли?», «Ребуси», «Криптограма», «Музично-синтаксична вікторина», «Лінгвічтисні задачі»), під час яких учні повторили вивчене з фонетики, лексики, морфології, фразеології, словотвору; розвинули логічне мислення, пам’ять, увагу, творчі вміння. Переможцями у чесній боротьбі стали учні 8 класу – Головко А., Башмакова Г., Костенко Є., Ходарева А., Ровинець Б, Олішевський К.

3. «Ігри патріотів» 9 кл. В ігровій формі учні перевірили свої знання з української мови, географії України, видатних письменників, державних діячів, науковців, спортсменів нашої держави, виховували патріотизм, почуття гордості за свою державу, уміння співпрацювати в команді.

4. Виховна година «Мова – ДНК нації» (10 кл.), метою якої було у формі вікторини повторити і закріпити знання із лексикології, фразеології, морфології, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру мовлення, любов до рідної мови, бажання розмовляти рідною мовою, повагу до народної мудрості, згуртованости, відповідальности за спільну справу, пробудити почуття національної свідомости та гідности.

5. Учні 9-11 кл. приєдналися до написання XIX Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, щоб згуртуватися навколо українського слова, щоб бути солідарними з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків. Серед кращих знавців рідної мови: І місце - Головіна А. (10 кл.), ІІ місце – Голя С. (10 кл.) і Саванов Д. (11 кл.), ІІІ місце – Кобизська В. (9кл.) і Клепікова А. (11 кл.).

6. Відбувся шкільний етап ХХ Міжнародний конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями стали: Олішевська П. (3 кл.), Дудченко Г. (6кл.), Головіна А. (10 кл.). Вітаємо переможців!

Мова – духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях . Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!



353 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

댓글


bottom of page